Wzbudź emocje i nieś wartości

Wzbudź emocje i nieś wartości

emocje, wartosci, sumarowska

Jeśli treść poprzednich artykułów nie jest Ci obca, wiesz już do kogo chcesz kierować swoją ofertę, wiesz też jakie wartości chcesz komunikować swoim klientom.

Zastanów się teraz, jakie kroki musisz podjąć, by zbudować stabilne filary, na których oprzesz proces kształtowania Twojej firmy jako marki.

Startując ze swoją firmą lub podejmując decyzję, że coś trzeba zrobić bo interes „nie żre”, skupiasz się na tym, jakie produkty i/lub usługi możesz wprowadzić do oferty. Chcesz to ładnie opakować poprzez przyciągające wzrok logo, reklamę itd. ale zapominasz o tym, co jest na prawdę ważne.

Firm takich jak Twoja  na rynku jest zapewne sporo. Konkurencja rośnie w siłę, coraz więcej firm oferuje to, co Ty. Zrób coś, by się wyróżnić.

Jak się wyróżnić?

Weź zwykłą kartkę, najlepiej dużą, ołówek lub kolorowe mazaki i zacznij proces tworzenia.

Spisz swoje przemyślenia dotyczące wymarzonego wizerunku firmy, koncepcje i oczekiwania. Zastanów się, w jakim miejscu chcesz być za rok, dwa, trzy. Jak Twoja marka ma być postrzegana wśród klientów, ale też wśród konkurencji.

Zastanów się, co Twoja marka może dać klientowi, by poczuł się idealny. Może być idealnym właścicielem samochodu (zadbanego, sprawnego itd.). Może też być idealną panią domu lub idealną, zadbaną kobietą (z piękną cerą, nienaganną sylwetką, pięknym makijażem…).

Jeśli już masz takie wyobrażenie, pomyśl, jakich komunikatów musisz użyć, by to wyobrażenie zaspokoić i wzbudzić chęć skorzystania z Twojej usługi lub zakupu produktu.

Weź pod uwagę wiek odbiorców, miejsce, w którym mieszkają, zainteresowania, język jakim mówią (w sensie taki, który jest dostosowany do danej społeczności). Mów i pisz tak, by Cię rozumiano ale jednocześnie nie zatracaj swojej osobowości. Pamiętaj, że jedną z wartości, może najważniejszą, jest autentyczność. Fałsz w działaniu i komunikacji natychmiast zostanie wykryty.

„Ja idealne”, które zbudujesz w świadomości klienta, oraz odpowiednia komunikacja, przybliżą Cię do celu. Z czasem wszystko zacznie się układać w jedną całość. Przekaz, kolory, zdjęcia, logo, profil na portalu społecznościowym, wizytówki, strona internetowa. Wszystko musi być spójne.

Zdaję sobie sprawę, że może się to wydawać skomplikowane, ale uwierz mi, każdy może to zrobić. Jeśli jednak potrzebujesz wsparcia,

Do dzieła zatem  ?

Dzwoń lub pisz jakby co ? Jestem tu dla Ciebie.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.