Przemów językiem klienta

Przemów językiem klienta

przemów językiem klienta, sumarowska

Pracujesz na najlepszych maszynach, używasz najnowszych barwników, kosmetyków, komponentów, korzystasz z najnowszych programów?

Oczywistym jest, że chcesz o tym powiedzieć światu. W końcu wartością Twojej firmy jest profesjonalizm, ciągłe doskonalenie się, podnoszenie kwalifikacji, śledzenie nowości rynkowych.

Zastanów się tylko, co z tego wszystkiego rozumie klient?

Nazwy urządzeń, firm, z którymi współpracujesz mogą brzmieć dla odbiorcy obco. A jak Cię nie zrozumie, to nie przyjdzie, nie skorzysta z Twoich usług.

Często również ludzie zwyczajnie wstydzą się zapytać, poprosić o wytłumaczenie.

Klienci nie lubią nie wiedzieć.

Mów zatem tak, by Cię zrozumiał, by wiedział, o czym do niego mówisz.

Wiesz już przecież do kogo kierujesz przekaz, bo masz sprecyzowanego klienta docelowego. A jeśli nie, to wracamy do tego etapu, o którym pisałam tu: (DNA silnej marki)

Zastanów się, co dotrze do świadomości klienta. Co chce od Ciebie uzyskać, jakie potrzeby możesz zaspokoić.

A później opisz swoje usługi w taki sposób, by przekonać do siebie nowe osoby, a te które korzystają z Twoich usług, kupują Twoje produkty, sięgnęły po nowe.

Pisz językiem korzyści. Pisz i mów tak, by Cię rozumiano. Zamień specyficzne, branżowe określenia na potoczne.

Nie rób ze swojej strony internetowej lub profilu na portalu społecznościowym encyklopedii. Jak ktoś będzie zainteresowany szczegółami, poszuka informacji albo zapyta Cię o szczegóły.

Pamiętaj, że ludzie nie mają czasu na domyślanie się. Chcą mieć wszystko podane na tacy.

Jeśli to co piszesz jest zrozumiałe, masz większe szanse na dotarcie do odbiorcy.

Jeśli wydaje Ci się, że tekst przygotowany przez Ciebie jest ok, daj go do przeczytania osobie spoza branży. To test, który sprawdza się u mnie za każdym razem.

Poprawnie sformułowany przekaz buduje więzi. Możesz mieć pewność, że, jeśli ktoś szuka nowej usługi lub towaru i porównuje oferty, wybierze tę, którą rozumie.

Zatem przyjrzyj się temu co piszesz i zastanów się, jak mówisz do Klienta. Jeśli masz zaufane osoby, zapytaj, czy wyrażasz się jasno, czy wszystko jest łatwe do przyswojenia. Oprócz tego, że zweryfikujesz swoje działania, pokażesz, że zależy Ci na odbiorcy, że chcesz, by był obsłużony na najwyższym poziomie.

A jeśli chcesz, by ktoś spojrzał na Twoje działania świeżym okiem, zapraszam  ?

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.