Prosty sposób na rozwój Twojej firmy – Cykl Deminga

Prosty sposób na rozwój Twojej firmy – Cykl Deminga

cykl Deminga, sumarowska

“Bo bycie przedsiębiorcą to życie przez kilka lat tak, jak większość nie chce, po to, aby resztę życia spędzić tak, jak większość nie będzie mogła.”

To cała prawda o prowadzeniu firmy 🙂

Na początku bywa ciężko. Są dni, w których zastanawiasz się, czy na pewno podjęłaś dobra decyzję, masz ochotę wszystko rzucić i iść lub wrócić na etat.

Są jednak również takie dni, w których działasz niesiona jakąś nieznaną energią. Co nam ją daje? Świetny kontrakt, nagrody, uznanie, wyróżnienia, ale czasem może to być rozmowa z kimś, kto docenił co dla niego robisz, zadowolony klient, uśmiech innego człowieka.

Mam nadzieję, że to, co zobaczysz za chwilę, zobrazuje Ci, jak dochodzić do większych celów. Zobaczysz mechanizm, dzięki któremu pójdziesz ze swoim biznesem dalej, będziesz miała więcej lepszych, niż gorszych dni.

Cykl Deminga (jest częścią metodologii Kaizen, czyli dążeniu do celu małymi krokami) jak najbardziej sprawdzi się w wykonywaniu czynności opisanych w poprzednim artykule. Link do niego znajdziesz tutaj 🙂

cykl-deminga-paczka-z-pomyslami-kaizen

Jak czytać ten schemat i "z czym to się je?"

Już wyjaśniam  🙂

PLANUJ

Tu masz chwilę na popuszczenie realnych wodzów fantazji.

Zaplanuj :

- jakie cele chcesz osiągnąć? W biznesie miarą sukcesu najczęściej są pieniądze

- ile chcesz zarabiać miesięcznie w danym okresie czasu (na przykład w ciągu kwartału, półrocza, roku)

- wypisz wszystkie czynności, które musisz wykonać, by cele osiągnąć. Pamiętaj o oszacowaniu kosztów, zrób z zespołem (albo sama ze sobą) burzę mózgów. Sprawdź, które z zaplanowanych działań możesz wykonać stosunkowo najtaniej i najszybciej. Weź również pod uwagę reklamę i marketing, by działania, które wprowadzisz nie były znane tylko Tobie. W końcu cała ta zabawa jest po to, by mieć więcej, bardziej zadowolonych klientów.

- ile i jakich usług albo produktów musisz sprzedać

Czyli jednym zdaniem - pomyśl i spisz wszystko, co może przybliżyć Cię do osiągnięcia celu.

WYKONAJ

Plan już masz, czas na akcję.

Sprawdź "w praniu", czy jesteś w stanie każdą z zaplanowanych wcześniej czynności, wykonać sama. Jeśli nie - deleguj zadania.

Stwórz zespół, współdziałaj z podwykonawcami.

SPRAWDZAJ

To moja ulubiona cześć procesu.

W tym właśnie miejscu masz przestrzeń, by przeanalizować wszystko, co się do tej pory wydarzyło. Czy osiągnęłaś wyznaczony cel, czy masz wystarczająco duży zespół? Czy wybrałaś sprawdzających się podwykonawców? Czy masz czas na odpoczynek i regenerację sił, urlop?

Jeśli masz już odpowiedzi na powyższe pytania, przejdź do kroku czwartego, czyli:

POPRAWIAJ 🙂

Każdy proces da się poprawić  🙂 Rozważ rozszerzenie oferty, zmianę cennika, zatrudnienie dodatkowego personelu.

Jeśli nie chcesz dokonywać od razu wielkich zmian, weź na warsztat mniejsze części Twojego biznesu. Może to być na przykład na początku gałąź makijażu permanentnego, później zajmiesz się działem rzęs, kolejny to dział medycyny estetycznej. Realizując plan małymi partiami masz większą szanse na osiągnięcie sukcesu.

Jeśli masz już rozbudowany zespół, możesz wyznaczyć zaufane osoby, które będą odpowiedzialne za wprowadzenie zmian w poszczególnych tematach. W ten sposób Ty będziesz koordynatorem działań a Twoi pracownicy poczują się  docenieni, będą wiedzieli, że im ufasz.

A jeśli potrzebujesz pomocy, by świeżym okiem spojrzeć na działalność Twojej firmy, pozostaję do dyspozycji 🙂

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.