Budowanie silnej marki – DNA marki

Budowanie silnej marki – DNA marki

dna marki, sumarowska, marka osobista, silna marka osobista

DNA marki

Określenie wartości marki opisywałam w poprzednim artykule, jednak z korespondencji i rozmów z Wami wynika, że nie jest to takie proste zadanie. Szczególnie, jeśli firma już funkcjonuje na rynku od jakiegoś czasu, dzieją się pewne procesy i macie określone grono odbiorców. Zastanawiacie się jednak często, jak dotrzeć do nowych klientów.  Określ DNA marki, to ono pomoże Ci określić klienta docelowego, sposób przekazu marketingowego i komunikacji.

Rozwiązaniem tego problemu może być podejście do tematu w nieco inny sposób.

Można, zamiast najpierw określać wartości na podstawie określenia klienta docelowego, pomyśleć o swojej marce jak o człowieku.

Zastanów się, w jakie wartości wierzy, co sprawia, że chce działać. Nie myśl jeszcze o pieniądzach, firmie, zarobkach.

Określ typy ludzi, z którymi lubi się spotykać, z kim chce nawiązywać relacje. Kim są ci ludzie, jakie mogą na co dzień mieć emocje, jakie problemy, ale też jakie radości, rozwiązania jakich swoich problemów może poszukiwać.

Każdy z nas ma swoje bariery, myśli albo strachy, które mogą wpłynąć na chęć lub niechęć kontaktu z daną marką. Rzecz w tym, by te bariery poznać i zastanowić się, co może być ich przyczyną.

Teraz już możesz określić jaką rolę w tym kontekście odgrywa Twoja marka. Jeśli już wiesz, w co wierzy, z kim wchodzi w interakcję i  jakie bariery napotyka, możesz określić jej misję. Ważna jest również odpowiedź na pytanie jak chcesz, by konsumenci czuli się z Twoja marką.

Szukaj porównań, przykładów z życia. Pomogą Ci uczłowieczyć cały proces. Oprzeć go na konkretnych emocjach, zachowaniach.

Określając osobowość i wartości marki weź pod uwagę zarówno jej przewagę, jak i słabości. To one wyznaczą Ci drogę rozwoju, będziesz wiedzieć nad czym pracować i co rozwijać.

I w końcu. na ich podstawie wiele osób podejmie decyzję o chęci przebywania z Twoją marką lub nie.

Zastanów się również, jak wykorzystać wszystkie powyższe elementy w każdym momencie, w którym klient styka się z Twoją marką.

Kiedy już określisz wartości, DNA i osobowość, możesz ją wykorzystać do budowania wizerunku oraz komunikacji z Twoimi klientami.

Mam nadzieje, że uczłowieczenie całego procesu ułatwi Ci zadanie 😊

A jeśli dalej nie wiesz, jak to ugryźć, zapraszam 😊 Nie wstydź się pytać, tu chodzi w końcu o Twój biznes.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0

No products in the cart.

Porozmawiajmy

Skontaktuj się ze mną telefonicznie albo za pomocą formularza kontaktowego

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.