Budowanie silnej marki – DNA marki

Budowanie silnej marki – DNA marki

dna marki, sumarowska, marka osobista, silna marka osobista

DNA marki

Określenie wartości marki opisywałam w poprzednim artykule, jednak z korespondencji i rozmów z Wami wynika, że nie jest to takie proste zadanie. Szczególnie, jeśli firma już funkcjonuje na rynku od jakiegoś czasu, dzieją się pewne procesy i macie określone grono odbiorców. Zastanawiacie się jednak często, jak dotrzeć do nowych klientów.  Określ DNA marki, to ono pomoże Ci określić klienta docelowego, sposób przekazu marketingowego i komunikacji.

Rozwiązaniem tego problemu może być podejście do tematu w nieco inny sposób.

Można, zamiast najpierw określać wartości na podstawie określenia klienta docelowego, pomyśleć o swojej marce jak o człowieku.

Zastanów się, w jakie wartości wierzy, co sprawia, że chce działać. Nie myśl jeszcze o pieniądzach, firmie, zarobkach.

Określ typy ludzi, z którymi lubi się spotykać, z kim chce nawiązywać relacje. Kim są ci ludzie, jakie mogą na co dzień mieć emocje, jakie problemy, ale też jakie radości, rozwiązania jakich swoich problemów może poszukiwać.

Każdy z nas ma swoje bariery, myśli albo strachy, które mogą wpłynąć na chęć lub niechęć kontaktu z daną marką. Rzecz w tym, by te bariery poznać i zastanowić się, co może być ich przyczyną.

Teraz już możesz określić jaką rolę w tym kontekście odgrywa Twoja marka. Jeśli już wiesz, w co wierzy, z kim wchodzi w interakcję i  jakie bariery napotyka, możesz określić jej misję. Ważna jest również odpowiedź na pytanie jak chcesz, by konsumenci czuli się z Twoja marką.

Szukaj porównań, przykładów z życia. Pomogą Ci uczłowieczyć cały proces. Oprzeć go na konkretnych emocjach, zachowaniach.

Określając osobowość i wartości marki weź pod uwagę zarówno jej przewagę, jak i słabości. To one wyznaczą Ci drogę rozwoju, będziesz wiedzieć nad czym pracować i co rozwijać.

I w końcu. na ich podstawie wiele osób podejmie decyzję o chęci przebywania z Twoją marką lub nie.

Zastanów się również, jak wykorzystać wszystkie powyższe elementy w każdym momencie, w którym klient styka się z Twoją marką.

Kiedy już określisz wartości, DNA i osobowość, możesz ją wykorzystać do budowania wizerunku oraz komunikacji z Twoimi klientami.

Mam nadzieje, że uczłowieczenie całego procesu ułatwi Ci zadanie ?

A jeśli dalej nie wiesz, jak to ugryźć, zapraszam ? Nie wstydź się pytać, tu chodzi w końcu o Twój biznes.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.