Spełniaj obietnice – wzbudzaj zaufanie

Spełniaj obietnice – wzbudzaj zaufanie

wzbudzaj zaufanie, spelniaj obietnice, sumarowska

Spełniaj obietnice – wzbudzaj zaufanie

Spełniaj obietnice – wzbudzaj zaufanie
Z poprzednich artykułów wiesz, że silna marka to wartości. Ogłaszając je światu, składasz niejako obietnicę, że Twoja marka będzie ich przestrzegać. Spełniaj obietnice – wzbudzaj zaufanie.

Nawet, jeśli masz doskonałą usługę lub produkt, który klienci uważają za wartościowy, to dalej jesteś jednym z setek albo nawet tysiąca oferentów.

Dodając do swojej oferty WARTOŚĆ sprawiasz, że stajesz na wyższym podium. Za wartość klient jest w stanie zapłacić więcej.

Pamiętaj jednak, że wartość to dana obietnica. Dając ją, musisz jej dotrzymać. Na każdym etapie procesu sprzedaży.

Bo najważniejsze nie jest to co się sprzedaje, tylko jak się to robi.

Jak się zabrać do określania obietnicy, na której później możesz budować komunikację?
Zastanów się komu i w czym możesz pomóc. Postaw się w pozycji klienta (tu możesz powrócić do treści o określeniu klienta docelowego). Sformułuj przekaż typu: „Pomagam kobietom odzyskać młodzieńcze piękno” albo „Pomagamy przedsiębiorcom wynieść biznes na wyższy poziom”.
Do powyższego dodaj informację, która wzmocni tę pierwszą, a jednocześnie pokaże Twoją siłę, przewagę. Pokaże, dlaczego to akurat Twojej marce klient powinien zaufać. Przykłady: „Dotychczas zaufało nam kilkadziesiąt klientek, które regularnie korzystają z naszych usług. Dołącz do tego grona” albo „Stworzyliśmy jednolity i profesjonalny wizerunek na kilkudziesięciu klientów. Nie zwlekaj, nie daj się wyprzedzić konkurencji”.
Dodaj emocje. Pokaż klientowi, że z Twoją marką będzie czuł się bezpiecznie, albo, że ludzie będą mu zazdrościć. Określenie emocji jest możliwe, jeśli znasz klienta docelowego. Wiesz czego mu brakuje, do czego dąży i co może sprawić, że wybierze właśnie Ciebie.
Na podstawie opracowanych trzech powyższych punktów, możesz zacząć budować opowieść.
Ta z kolei, powinna zawierać trzy elementy:

Informację o użyteczności Twojej oferty. Pamiętaj o prostym, nieskomplikowanym języku. Nie używaj specjalistycznych nazw, branżowych sformułowań.
Pokaż w opowieści wartość dodaną. Odwołaj się do pragnień i potrzeb.
Pokaz klientowi, czego od niego oczekujesz. Zachęć go do kupna, skorzystania z oferty
W konstruowaniu przekazu, warto również odwołać się do autorytetów z Twojej branży. Pokazuj światu u kogo zdobywasz kwalifikacje, na jakim sprzęcie pracujesz. Oznaczaj ich w postach w mediach społecznościowych, linkuj na swojej stronie internetowej. Mając profesjonalne zaplecze i szkolenia, jesteś w stanie spełniać obietnice. Klient podświadomie będzie czuł się pewniej, łatwiej Ci zaufa.

Nie zaciemniaj również swojego przekazu treściami, które nie są związane z Twoją marką. Jeśli na swoim profilu w mediach społecznościowych wstawiasz posty, które „zaśmiecają” obraz, zaciemniasz wizerunek marki. Nie musisz publikować codziennie. Lepiej dzielić się wartościowymi rzeczami rzadziej, niż wstawiać cokolwiek częściej.

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się do określania klienta docelowego, wartości i obietnicy, skontaktuj się ze mną ? Chętnie pomogę.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.