Oprawa graficzna twojej marki

Oprawa graficzna twojej marki

oprawa graficzna marki, branding, identyfikacja wizualna, sumarowska

Wiesz już jak przygotować się do komunikacji swojej marki. Wiesz, jak ważne jest zdefiniowanie klienta docelowego, misji i wartości firmy. Zapewne jeszcze do tego wrócę w przyszłości, jednak dziś chciałabym Ci powiedzieć o przekazie wizualnym. W dobie social mediów i przekazu „obrazkowego” jest to bardzo istotny aspekt.

Uczestnicy moich spotkań marketingowych wiedzą, że dużą wagę we współpracy z moimi klientami przywiązuję do jednolitego wizerunku.

Żeby go trafnie opracować należy wziąć pod uwagę wszystkie „punkty”, od których rozpoczęłam dzisiejszy wpis. Wiesz wtedy jakiego stylu się trzymać, jakie zastosować kolory, jak zwracać się do odbiorcy.

Od czego zaczynamy?
Prace graficzne rozpoczynamy od zaprojektowania logotypu. Następnie opracowujemy grafiki na social media, wizytówki, ulotki, projektujemy stronę internetową oraz pozostałe elementy (plakat, cennik, broszura, katalog).

Takie postępowanie sprawi, że odbiorcy zaczną kojarzyć Twoją markę. Pozwoli Ci wyróżnić się spośród konkurencji.

Różne branże kierują się swoimi zasadami, powielają się najbardziej typowe kolory, kształty. W związku z tym bardzo ważne jest, by nie wpaść w różne pułapki.

Jakie najczęstsze błędy popełniają właściciele firm?
– uważają, że jakikolwiek marketing jest lepszy, niż żaden.

Efekt: zmieniają co chwilę swoje pomysły na przekaz graficzny, co skutkuje tym, że klient nie wie z kim ma do czynienia.

– korzystają z bezpłatnych programów graficznych do projektowania logotypów.

Efekt: większość projektów jest do siebie łudząco podobnych, w związku z czym, nie wyróżniają się one spośród innych.

– działają zupełnie bez oprawy graficznej.

Efekt: już zapewne wiesz ?

– „projektują” logotyp pod działalność, którą wykonują obecnie, nie biorąc pod uwagę możliwości rozszerzenia usług. Najczęściej ma to miejsce w branży beauty. I widzimy potem firmę, która reklamuje swoje nowe usługi np. związane z makijażem permanentnym, a znak graficzny oraz nazwa marki sugeruje np. tylko stylizację paznokci.

Efekt: odbiorca jest zdezorientowany, nie wie jakich usług może się spodziewać.

Jak zatem wygląda projektowanie?
Praca projektanta polega na tym, że bierze on pod uwagę zarówno oczekiwania Klienta, jak i (a może nawet przede wszystkim) na trendy, oczekiwania rynku, zasady graficzne. Bierze pod uwagę szereg informacji, które uzyskujemy w procesie rozmów z Klientem.

Koszty
Rynek usług marketingowych jest bardzo szeroki. Możesz wybrać propozycje kogoś, kto po prostu narysuje to, co wymyślisz, bez głębszej analizy. Z czasem zobaczysz, że to, co dostaniesz nie pasuje do profilu Twojej firmy, nie trafia do Twojego klienta.

Możesz też zainwestować odrobinę więcej pieniędzy i wystartować z przemyślanym, zaprojektowanych dla Twojej marki wizerunkiem.

Wybór, jak zawsze, należy do Ciebie.

A co w sytuacji, w której chcesz zmienić oprawę graficzną, ujednolicić ją i pokazać Twoja markę światu w innej oprawie?

Oczywiście należy się do tego dobrze przygotować. Zaplanować cały proces.

Ale o tym w następnym artykule ?

Jeśli chcesz popracować nad wizerunkiem Twojej marki, zapraszam.

Ania Sumarowska

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.