Jak ustalić koszty stałe salonu kosmetycznego?

Jak ustalić koszty stałe salonu kosmetycznego?

jak-ustalic-stale-koszty-salonu

Koszty stałe salonu kosmetycznego są podstawą do ustalania cen usług, ustalaniu promocji, możliwości rozwoju, szkoleń, zatrudnianiu pracowników. Jak je ustalić?

Do tego zadania konieczna jest żelazna dyscyplina. To ona pomoże Wam określić dokładną kwotę kosztów salonu. Jest ona konieczna do spisywania WSZYSTKICH wydatków, które są związane z prowadzeniem salonu. Ponieważ zamówienia składacie czasem raz na kwartał, albo raz na pół roku, bo tak się po prostu bardziej opłaca, ten czas pomiaru uzależniony jest właśnie między innymi od tych czynności. Zatem przez 3 lub 6 miesięcy spisujesz sobie każdy koszt. I pamiętaj o tym, że jeśli idziesz do drogerii i dokupujesz choćby waciki, płyn do demakijażu, czy patyczki do uszu, które będą później wykorzystane do wykonania zabiegu. Tylko w taki sposób dowiesz się ile tak naprawdę pieniędzy jest Ci potrzebne do prowadzenia salonu.

Te wszystkie koszty z danego okresu sumujesz, dzielisz na ilość miesięcy, przez które był prowadzony pomiar i można powiedzieć, że masz prawie 100% pewny wynik.

Piszę „prawie” bo zawsze może się pojawić wydatek, który występuje raz w roku.

Niemniej jednak skrupulatność, systematyczne działanie i gromadzenie wszystkich faktur, paragonów, zapisywanie kwot, nawet tych najmniejszych, pozwoli Ci oszacować koszty.

Pamiętaj o takich nieoczywistych wydatkach jak na przykład paliwo, jeśli nie masz samochodu w środkach trwałych firmy, jak dojazdy na szkolenia, zakwaterowanie itd.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0

No products in the cart.

Porozmawiajmy

Skontaktuj się ze mną telefonicznie albo za pomocą formularza kontaktowego

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.