Jak nie wprowadzać usług, o które proszą klienci?

Jak nie wprowadzać usług, o które proszą klienci?

asertywnosc, jak nie wprowadzac uslug

"Czuję się z tym źle. Jak to zrobić, żeby nie stracić klientów?" - spytała moja Klientka.

Ja myślę, że to jest problem, który tkwi w naszych głowach. Myślimy tylko o tym, że musimy zrobić wszystko, aby klient był zadowolony. Ale wierz mi, w momencie, kiedy wprowadza się takie usługi w bardzo nieprzemyślany i bardzo spontaniczny sposób, zwykle wiąże się to z tym, że ponosisz straty zarówno finansowe, jak i czasowym, emocjonalnym. Nigdy nie masz pewności, że ta usługa się przyjmie na stałe w Twoim salonie.

Dlatego podkreślam to zawsze, że najpierw musi być plan, dokładana analiza Twojego klienta, analiza konkurencji. Trzeba zobaczyć, czy w Twoim salonie, w Twoim regionie, z Twoimi klientami ta usługa się sprawdzi.

A, jeśli masz z tym problem, żeby klientowi odmówić, (a zawsze jestem zdania, by klienta nie zostawiać z jego problemem samego), zawsze możesz znaleźć kogoś, kto w tym konkretnym zabiegu się specjalizuje. I wtedy wystarczy klientowi powiedzieć:

„Przepraszam, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale znam kogoś, wykona tę usługę na bardzo wysokim poziomie”. Wtedy tez możecie polecać się nawzajem i stworzyć długoletnią, owocną współpracę. To dobrze rozwija branżę, relację między salonami.

A, jeśli zapytania o tę usługę będą się powtarzały bardzo często, być może dopiero wtedy warto pomyśleć o wprowadzeniu jej do salonu.

Natomiast działanie na podstawie zapytania jednej klientki zupełnie nie ma sensu ani uzasadnienia biznesowego.

Wiem również z własnego doświadczenia, że wprowadzanie w taki sposób zarówno produktów, jak i usług do sprzedaży na podstawie jednego zapytania w zdecydowanej większości przypadków prowadzi do kłopotów.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.