Czego potrzebujesz, by stworzyć profesjonalną stronę internetową?

Czego potrzebujesz, by stworzyć profesjonalną stronę internetową?

jak stworzyc profesjonalna strone internetowa? Sumarowska trenerka biznesu

Kusi Cię, by stworzyć samemu profesjonalną stronę internetową?

Pewnie nie raz widziałeś/łaś w sieci zapewnienia, że możesz samodzielnie zbudować stronę internetową dla Ciebie lub Twojego biznesu i że nie wymaga to zbyt wiele wysiłku.

I owszem, jeśli masz doświadczenie informatyczne, temat może wydawać się całkiem prosty.

Jeśli jednak zajmujesz się na przykład prowadzeniem salonu beauty, prowadzisz warsztat samochodowy lub firmę krawiecką, wiele aspektów, które związane są z tematem pagebuildingu to będzie dla Ciebie zupełna nowość.

Ale, żeby nie uprzedzać podsumowania, zobacz, czego potrzebujesz do samodzielnego stworzenia strony internetowej.

Wiedzę i umiejętności

Wiedzę zdobędziesz na kursach, możesz też uczyć się z niezliczonej ilości tutoriali na YouTube jednak wiedz, że żaden nie da Ci 100% wiedzy, bo najczęściej są one tworzone przez osoby, które budowaniem stron zajmują się zawodowo. Więc raczej nie oddadzą własnego chleba.

Umiejętności natomiast zdobywa się z czasem. Praktykując, popełniając błędy i ucząc się na nich. Najczęściej dobre umiejętności mają ci, którzy tym fachem zajmują się na co dzień. Zasiadając do tematu raz na jakiś czas – zaczynasz wszystko prawie od nowa. To dokładnie tak, jak z Twoją pracą. Znasz się na niej znacznie lepiej, niż osoby, które dopiero zaczynają kontakt z Twoją branżą. Zanim zdobędą Twój poziom, minie sporo czasu, a i tak będą mieli mnóstwo pytań i wątpliwości.

Zasoby techniczne

Samo wykupienie szablonu (prawidłowo zwanym motywem) to jeszcze nie koniec. Użytkownicy często chcą dodać nowe uzupełnienia do stron, chcą mieć funkcjonalności, których szablon nie przewiduje. Zawodowi twórcy witryn mają często zakupione najważniejsze wtyczki, mają je przetestowane i mogą zaproponować Ci te rozwiązania w lepszej cenie. Poza tym często mają kontakt z suportem twórców plug-inów, wiedzą o co i jak zapytać. Wiedzą też, które wtyczki są na daną chwilę najlepsze, mogą Ci doradzić i znajdą najlepsze rozwiązanie.

Wiedza na temat projektowania graficznego

Kiedyś wydawało mi się, że to raczej nic trudnego i przyznam, że byłam w wielkim błędzie. Mając kilku klientów próbowałam, tak dla siebie, rozrysować ich strony. Przekazywałam później moje zamysły do graficzek, a one… przyjmowały moje dzieła i… robiły strony po swojemu, wykorzystując swoją wiedzę na temat projektowania, którą zdobywały na studiach i w trakcie kilku lat poświęconych na budowanie stron.

I nie muszę chyba mówić, że moje wypociny na szczęście nigdy nie trafiły do klientów? ?

Teraz wiem, że nie ma tutaj pola do oszczędności. Chyba, że ktoś chce mieć stronę, jak tysiące innych użytkowników (przeglądając szablony możesz zobaczyć, ile osób pobrało ten konkretny).

Wiedzę na temat UX, czyli doświadczeń klientów

Projektowanie graficzne i wiedza techniczna to jedno. Znajomość UX to drugie. I nie umiem powiedzieć, co jest ważniejsze.

UX to wiedza, która pozwala poukładać treści na stronie tak, by była ona najbardziej intuicyjna w obsłudze. W zależności od branży, klienta, miejsca prowadzenia działalności. Inaczej projektuje się strony dla kobiet, inaczej dla mężczyzn. Inne wymagania będą miały osoby, które chcą się uczyć z Twojej strony a inne te, które przyszły po konkretne informacje.

I, żeby było ciekawiej, te zachowania zmieniają się z czasem. Trzeba na bieżąco śledzić badania i analizy.

Dlatego też, warto zmienić, przeprojektować swoją stronę co 3-4 lata.

Należy to robić również dlatego, że zmieniają się również „silniki”, czy programy, na których strony się tworzy.

To tak, jak z samochodem. Po kilku latach staje się mniej wydajny, nie pasuje do trendów i nie można w nim zainstalować takich udogodnień, jakich oczekujemy.

Zobacz zatem ile czasu potrzebujesz, by stworzyć własną stronę. Przelicz sobie również, ile możesz w tym czasie zarobić wykonując swoją pracę. Porównaj te kwoty i zastanów się, co Ci się bardziej opłaca.

Wydawało mi się kiedyś, że wszystko jestem w stanie ogarnąć sama. Ale z czasem zauważyłam, że inni zrobią to lepiej niż ja, a użytkownik końcowy, czyli czytelnik, odniesie więcej korzyści, kiedy projektowaniem strony zajmą się profesjonaliści i osoby z ogromnym doświadczeniem i wiedzą.

Jestem zatem pewna, że nie warto i pod względem czasu, jak i finansów zgłębiać tego tematu do jednorazowego projektu.

A jeśli masz jeszcze wątpliwości, wiesz gdzie mnie szukać. Z przyjemnością porozmawiam z Tobą ?

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Newsletter

Będę Cię informować na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.