Sposób na rozwiązywanie problemów – BURZA MÓZGÓW

Sposób na rozwiązywanie problemów – BURZA MÓZGÓW

burza mozgow rozwiazywanie problemow praca zespolowa

Dziś na warsztat metoda, z którą się pewnie spotkałaś/łeś, czyli BURZA MÓZGÓW. Można tę metodę stosować w grupie albo samemu. Ważne jest, by wziąć pod uwagę wszystkie osoby, które mogą coś wnieść do danej sytuacji. W niektórych firmach zapraszałam do dyskusji nawet panie, które dbały o porządek. Wbrew pozorom one całkiem dokładnie analizują co się dzieje, i wnoszą ciekawe wątki do dyskusji. Nie znają oczywiście stricte biznesowych aspektów, ale bacznie obserwują rzeczywistość, zachowanie członków załogi, słyszą mimochodem to i owo.

Po lekko przydługim wstępie teraz będzie samo mięsko 🙂

Otóż.

Siadasz w zespole (albo sam/a). Jeśli pracujecie w grupie, każdy z uczestników dostaje karteczki, ustalacie temat, nad którym pracujecie. Każdy z Was podaje 5-10 pomysłów.

Następnie na dużej płachcie papieru rysujecie wykres. Oś X to czas, który jest potrzebny na wykonanie danego pomysłu, oś Y to finanse, które trzeba zaangażować.

Każdy z pomysłów analizujesz właśnie pod kątem tych dwóch zmiennych i przyklejasz w odpowiednim miejscu.

Po analizie wybierasz te, które zajmą najmniej czasu i pochłoną najmniej finansów.

Po realizacji kilku pomysłów siadasz lub siadacie ponownie, analizujesz wykonane czynności i, zgodnie z cyklem Deminga, powtarzamy proces.

Wolisz słuchać, niż czytać?

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Otrzymuj informacje o nowych artykułach, podcastach i ofertach przygotowanych tylko dla odbiorców newslettera.

Shopping cart

0

No products in the cart.

Porozmawiajmy

Skontaktuj się ze mną telefonicznie albo za pomocą formularza kontaktowego

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, wchodząc na nią akceptujesz warunki ich wykorzystania. Dowiedz się więcej o plikach cookies.